Biuletyn Informacji Publicznej - OSiR Włocławek
REJSY PO ZALEWIE WŁOCŁAWSKIM - PRZYSTAŃ UL. PŁOCKA 187 (BOSMANAT TEL.  54 444 06 40)              REJSY PO WIŚLE - PRZYSTAŃ UL. PIWNA 1A  (BOSMANAT TEL. 530 447 011)       

Informacje

Wycieczka rowerowa na Festiwal Kuchni Kujawskiej

Dodano dnia: | Autor: administrator

Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka zaprasza w dniu 10 września 2017 r. na wycieczkę rowerową, podczas której uczestnicy odwiedzą trzecią edycję Festiwalu Kuchni Kujawskiej w Lubrańcu, imprezę promującą lokalne zwyczaje kulinarne. Zbiórkę uczestników rajdu zaplanowano „pod daszkiem” na Parkingu Leśnym przy al. Jana Pawła II (500 m od ronda Falbanka w kierunku Michelina po lewej stronie) o godz. 13:00, następnie cykliści przejadą przez Michelin w kierunku Lubrańca.
Zakończenie wycieczki będzie mieć miejsce na włocławskim Michelinie około godz. 19:30. Cała trasa wyniesie ok. 38 km. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 w terminie do 7 września br.
Przy zapisywaniu się należy podać: imię, nazwisko i PESEL oraz uiścić wpisowe w wysokości 10 zł, dzieci do 18 roku życia oraz emeryci i renciści 5 zł. Organizator zapewnia: ubezpieczenie, obsługę medyczną, pamiątkowy znaczek oraz poczęstunek.
Festiwal Kuchni Kujawskiej to impreza, która już na stałe zagościła w kalendarzu kulturalno-rozrywkowym regionu. W tym roku już po raz trzeci w Lubrańcu będzie gościć: wybitnych szefów kuchni, znawców lokalnych tradycji kulinarnych, propagatorów kuchni tradycyjnej i historycznej oraz osobowości telewizyjne związane z tą tematyką. Imprezy promuje lokalne zwyczaje kulinarne pokazując ich przeogromną różnorodność. Zachęca również do korzystania z bogactwa kuchni tradycyjnej. Wydarzenie okraszone jest licznymi atrakcjami: pokazy, warsztaty oraz degustacje sprawią, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Corocznie najważniejszym punktem programu festiwalu są konkursy: na najlepszą tradycyjną kujawską czarninę oraz produkt spożywczy.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku