Biuletyn Informacji Publicznej - OSiR Włocławek

Inwestycje

Nadwiślański szlak nabiera nowych kształtów.

Dodano dnia: 2013-10-23 | Autor: administratorNadwiślański szlak nabiera nowych kształtów.

Nadwiślański szlak nabiera nowych kształtów. Na przystani przy ul. Piwnej jest układana membrana dachowa nad tarasem widokowym

» czytaj więcej o "Nadwiślański szlak nabiera nowych kształtów. "

Przystań na Wiśle

Dodano dnia: 2013-09-26 | Autor: administratorPrzystań na Wiśle

Rośnie i pięknieje w oczach nowoczesna, przestrzenna bryła budowanej przystani wodnej u ujścia Zgłowiączki, przy ulicy Piwnej. Obecnie prace są prowadzone wewnątrz i na zewnątrz budynku. Widać już, jak komponuje się konstrukcja platformy widokowej z budynkiem nowej przystani.

Platforma będzie zadaszona specjalną membraną, której fakturę dodatkowo podkreślą naturalne zmiany dobowego oświetlenia. Już teraz gra światła i cienia, widoczna na lekkiej konstrukcji przystani podczas zachodu słońca nad Wisłą, to widok godny polecenia. Obecnie wykonawca realizuje też budowę mostku nad Zgłowiączką, który – nawiązując do formy i kolorystyki konstrukcji tarasu widokowego przy gmachu głównym – będzie stanowił „przedłużenie” promenady bulwarów. Takie rozwiązanie architektoniczne pozwoli na wygodne przemieszczanie się z bulwarów bezpośrednio na teren przystani. Ponadto, trwa pogłębianie basenu postojowego o powierzchni około 4,5 tys. metrów kwadratowych zlokalizowanego pomiędzy nabrzeżem a pomostami pływającymi, w którym będą cumować wioślarze. Przypomnijmy: powierzchnia terenu, na którym powstaje przystań, wynosi 33,9 tys. metrów kwadratowych. Kubatura budynku przystani wodnej wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami WOPR to łącznie 18.000 metrów sześciennych. Wykonawcą inwestycji jest „Hydrobudowa Gdańsk” SA, za cenę 33 mln 87 tys. zł. Finisz prac nastąpi w styczniu 2014 roku.

» czytaj więcej o "Przystań na Wiśle"

Umowa na skatepark podpisana.

Dodano dnia: 2013-07-02 | Autor: administratorUmowa na skatepark podpisana.

Umowa na skatepark podpisana. Do 15 grudnia tego roku wykonawca zrealizuje pierwszy etap inwestycji

» czytaj więcej o "Umowa na skatepark podpisana. "

Trwa przebudowa stadionu OSiR przy ul. Leśnej

Dodano dnia: 2013-03-11 | Autor: administratorTrwa przebudowa stadionu OSiR przy ul. Leśnej

» czytaj więcej o "Trwa przebudowa stadionu OSiR przy ul. Leśnej"

Remont Stadionu

Dodano dnia: 2011-06-15 | Autor: administratorRemont Stadionu

 

<p style="\\\\\\"text-align:" justify;\\\\\\"=""> Prezydent Włocławka ogłosił przetarg na przebudowę i adaptację stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej 53a na stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Wykonawca będzie miał za zadanie zbudować arenę lekkoatletyczną, spełniającą wymogi do rozgrywania zawodów o randze ogólnopolskiej, składającą się z bieżni lekkoatletycznej posiadającej 8 torów. Wybudowane będą też skocznie do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i rzutu oszczepem oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami. Rzutnie rozgrzewkowe będą zlokalizowane w północno-wschodnim narożniku działki, poza areną stadionu.

» czytaj więcej o "Remont Stadionu"

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku