Biuletyn Informacji Publicznej - OSiR Włocławek
Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na rejsy katamaranem solarnym po Zalewie Włocławskim. 45 minutowe rejsy odbywają się przez cały tydzień.  Bilety w cenie 5 zł (ulgowy) oraz 10 zł (normalny) można zakupić w bosmanacie przy ulicy Płockiej 187.

Media o nas

Zmiany na włocławskich kąpieliskach

Dodano dnia: 2011-05-13 | Autor:

Ciepła aura sprawia, że nad wodę przyjeżdża coraz więcej amatorów nie tylko słonecznych kąpieli. Co prawda pogoda nieco się teraz popsuła, ale synoptycy zapowiadają powrót słonecznych dni. Niektórzy, co bardziej zahartowani, a może mniej roztropni, już pływają. A przecież jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to kąpieliska zostaną otwarte dopiero 25 czerwca.

Remonty i badania

- Obecnie przygotowujemy dokumentację kąpieliskową - mówi Wojciech Wiśniewski, specjalista ds. inwestycji w OSiR. - Od tego roku obowiązują nas nowe, unijne wymogi. Zauważalną dla plażowiczów zmianą będą tablice, na których ratownicy na bieżąco będą podawali informacje o temperaturze i stanie wody.

Na krótko przed rozpoczęciem sezonu OSiR wyremontuje pomosty na jeziorze Czarnym. Zrobią to na ostatnią chwilę, aby nie kusić wandali, którzy co roku je niszczą. Na jezioro Wikaryjskie, jak co roku, przewiezione zostaną pomosty pływające. Jakość wody sprawdzi Stacja Sanitarno Epidemiologiczna. - Próbki zbadamy na dwa tygodnie przed otwarciem kąpielisk - informuje Karolina Nynca-Jankowska, rzecznik Sanepidu.

Bezpieczeństwo i dojazd

Niebawem odbędą się przetargi na prowadzenie kąpielisk. Dzierżawcy mają przedstawić ofertę począwszy od sprzętu pływającego po przebieralnie, sanitariaty i małą gastronomię.

- Ratowników wybierzemy na przełomie maja i czerwca - mówi Jakub Jesionowski, rzecznik WOPR. - Nad jeziorem Wikaryjskim będzie czuwało trzech, a nad Czarnym, choć jest mniejsze, czterech ratowników. Zwykle nad tym akwenem jest najwięcej akcji ratunkowych. Jeszcze przed sezonem oczyścimy dna kąpielisk oraz plaże z zalegających tam śmieci.

Marek Krygier, prezes MPK informuje, że podobnie jak w minionych latach zagwarantuje mieszkańcom możliwość dotarcia nad miejskie kąpieliska. - Uruchomimy dwie linie. Autobusy będą kursowały z Zazamcza, przez osiedle Południe nad jezioro Wikaryjskie. Pasażerowie udający się nad Czarne wysiądą na przystanku przy Cmentarzu Komunalnym.

Informacje w internecie:
mmwloclawek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku