Marek Wojtkowski Prezydent Miasta Włocławek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na II Rajd Rowerowy Topienia Marzanny.


Marek Wojtkowski Prezydent Miasta Włocławek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na II Rajd Rowerowy Topienia Marzanny.

W Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 5 trwają zapisy na to wydarzenie, które w tamtym roku spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w rajdzie zgłaszać można do czwartku 16 marca 2023 r. IT czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 16:30. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 marca 2023 r., a pojedziemy ponownie do miejscowości Polówka, aby dokonać starosłowiańskiego obrzędu i w nurtach Zgłowiączki pożegnać Marzanny symbolizujące zimę, aby zgodnie z wierzeniami ludowymi pobudzić przyrodę do życia, a więc przywitać Wiosnę. Trasa wycieczki prowadzić będzie przez Wieniec Zdrój, Wieniec, Polówkę, Stary Brześć, Smólsk, os. Michelin, os. Kazimierza Wielkiego, do przystani przy ul. Płockiej, gdzie tradycyjnie rozpalimy ognisko i zaprosimy wszystkich uczestników rajdu do wspólnego pieczenia kiełbasek.

Wszystkich chętnych ze sprawnymi rowerami zachęcamy do wzięcia udziału. Trasa wycieczki będzie liczyć ok. 36 km i nie będzie wymagająca. Prowadzić będzie po dobrych, asfaltowych drogach i ścieżkach rowerowych. Wzorem pierwszej edycji zachęcamy również chętnych do stworzenia własnej Marzanny.

I jeszcze dobra informacja dla wszystkich jeżdżących na nasze rajd, pomimo wzrostu kosztów i wysokiej inflacji, wpisowe nie uległo zmianie i wynosi 15 zł od osoby dorosłej i 10 zł od dziecka do lat 18 oraz emerytów i rencistów po okazaniu legitymacji. Przy zapisywaniu się należy podać imię i nazwisko, a w przypadku ulgi okazać się ważną legitymacją upoważniającą do zniżki. Telefon kontaktowy 54 411 27 57 (zapisy tylko osobiście). W ramach imprezy zapewniamy: ubezpieczenie, obsługę medyczną, posiłek turystyczny na ognisku, znaczek okolicznościowy, a także dobry humor i fajne towarzystwo.

Start w sobotę, 18 marca o godzinie 10:00 ze stadionu Przylesie na włocławskim Zazamczu. Zakończenie planowane na ok godz. 15:30 na Przystani na Zalewie Włocławskim przy ul. Płockiej 187 wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Wycieczka rowerowa odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, prosimy o dostosowanie stroju do pogody. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu.

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Skip to content