Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza w sobotę (15 czerwca) na pierwszy w tym roku wakacyjny Spacerek z Przewodnikiem.


Cykl spotkań organizowanych przez Informację Turystyczną ma na celu zwiedzanie atrakcji, miejsc związanych z historią miasta oraz przybliżenie lokalnego dziedzictwa. Trasą zwiedzania będzie Miejski Spacerowy Szlak Obiektów Zabytkowych, który prowadzi po najważniejszych zabytkach Włocławka. Przewodnik przybliży historię powstania miasta, rozwoju dzisiejszego Placu Wolności następnie będzie możliwość wejścia do Zespołu kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz  przybliżone zostaną sylwetki włocławskich luteranów. Zwiedzanie zakończy się na włocławskich bulwarach.

Spotkanie wszystkich zainteresowanych nastąpi przed siedzibą Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 o godz.10:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Oprowadzać będzie jak co roku Przewodnik PTTK Krzysztof Cieczkiewicz. Szczegóły dotyczące spotkania można uzyskać w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13, bądź telefonicznie 54 411 27 57.

Skip to content