Tratwa „Pielgrzym” pływała już po wodach polskich rzek i po Bałtyku m.in. dla uczczenia wielu ważnych dla Polski wydarzeń: 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, 100. lecia powstania Ligi Morskiej i Rzecznej i 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem.


Tratwa „Pielgrzym” pływała już po wodach polskich rzek i po Bałtyku m.in. dla uczczenia wielu ważnych dla Polski wydarzeń: 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, 100. lecia powstania Ligi Morskiej i Rzecznej i 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Jej załoga to nie tylko miłośnicy wody, dbający o ekologię, piękno przyrody ojczystej, ale też interesy gospodarcze, umiejętne wykorzystanie żeglugowych szlaków śródlądowych dla rozwoju miast nadwiślańskich.

Załoga Tratwy Pielgrzym już po raz czwarty wyrusza na szlak aby sławić dorobek Świętego Jana Pawła II. Tegoroczna ekspedycja będzie miała inny charakter. Organizatorzy zapraszają do wspólnego spływu kajakarzy. Ich udział nawiązuje do upodobań naszego Papieża do uprawiania sportów wodnych.
Spływ rozpocznie się w Wyszkowie nad Bugiem. Trasa będzie wiodła rzeką Bug, Noteć, Jeziorem Zegrzyńskim, Kanałem Żerańskim, Wisłą. Załoga tratwy Pielgrzym oraz towarzyszące im obsady na kajakach pokonają kolejne odcinki.
Impreza skierowana jest do wszystkich chętnych , którzy wyrażą akces przepłynięcia jednego lub więcej odcinków spływu. Organizatorzy nie określają granic wiekowych. Uczestnicy mogą być w grupach zorganizowanych, lub indywidualnie. Zaplanowana trasa obejmuje odwiedzenie dwunastu miejscowości. Tam będzie można dołączyć do wyprawy.
03.07 Wyszków – Popowo
04.07 Popowo – Nieporęt
05.07 Nieporęt – Śluza Żerań
06.07 Śluza Żerań – Nowy Dwór Mazowiecki
07.07 Nowy Dwór Mazowiecki – Czerwińsk
08.07 Czerwińsk – Kępa Polska
09.07 Kępa Polska – Płock
10.07 Płock – Nowy Duninów
11.07 Nowy Duninów – Włocławek
12.07 Włocławek – Nieszawa
13.07 Nieszawa – Toruń
14.07 Toruń – Port Drzewny
Zachęcamy do wzięcia udziału w spływie jako kajakarze (sprzęt własny) w jedno lub kilkudniowym spływie. Istnieje możliwość noclegu na wyznaczonym miejscu we własnych namiotach. Udział bezpłatny.
Wszelkie informacje dostępne na stronie www.lmir.pl a także u Prezes Oddziału Wyszkowskiego pod nr telefonu 600 836 641

Skip to content