Biuletyn Informacji Publicznej - OSiR Włocławek

Media o nas

Grand Prix Włocławka w pływaniu

Dodano dnia: 2011-05-21 | Autor: administrator

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że 21 maja 2011 r. na gościnnym basenie OSiR we Włocławku obyła się impreza sportowa Grand Prix Włocławka 2011 w Pływaniu.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji OSiR, oraz wsparciu Urzędu Miasta Włocławek i sponsorów, za co Zarząd UKP Wodnik Włocławek w osobach Prezes Renaty Smok i pozostałych członków Zarządu, pragnie w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania, rozegrano kolejne niezwykle udane zawody pływackie. Wzięło w nich udział 178 pływaków z 20 klubów i były one bardzo mocno obsadzone-startowało wielu medalistów i finalistów Mistrzostw Polski swoich kategorii wiekowych. Padło wiele wartościowych wyników, a należy dodać, że na tle tej doborowej stawki rewelacyjnie wręcz zaprezentowali się nasi podopieczni zdobywając 39!!! medali (najwięcej ze wszystkich ekip) i bijąc wiele rekordów klubowych i życiowych. Poza tym, co może nawet ważniejsze, pływacy UKP Wodnik Włocławek pokazali, że pływanie to nie tylko trud ciężkiego treningu i stres związany z rywalizacją, ale też świetna zabawa. Imprezę naszą można bez fałszywej skromności nazwać fantastyczną promocją pływania, a przyczynili się do tego nie tylko zawodnicy, ale również wielu rodziców i sympatyków pływania z naszego Miasta, za co im również, jako organizatorzy, bardzo gorąco dziękujemy. Barwy naszego Klubu reprezentowali tym razem następujący zawodnicy: Anna Bartoszyńska, Michał Bartoszyński, Miłosz Chmielewski, Damian Deskiewicz, Szymon Grymuza, Bartosz i Kamil Grzegorzewscy, Jan Hopel, Jakub Jesionowski, Sandra Kozłowska, Aleksandra Matraszek, Sandra Moszczyńska, Łukasz Popławski, Witold Smok, Gabrysia Strzelecka, Aleksander Suchogórski, Bartosz Szanowski, Daniel Szotkowski, Joanna Urbańska i Igor Zalewski.

W zawodach startowali również zawodnicy dwóch innych miejscowych klubów: KP Delfin Włocławek i Aqua Włocławek, którzy również dzielnie walczyli zdobywając łącznie 10 medali. Najlepiej zaprezentowali się wśród dziewcząt Dominika Matusia z Aqua (złoto na 50 mot), a wśród chłopców Kacper Chwojka (dwa złote medale na 50 i 100 klas, oraz brąz na 50 dow) i Mateusz Szymański z Delfina (dwa złote medale na 50 i 100 klas). Pozostali młodzi pływacy reprezentujący Włocławek to Michał Misiak (brąz na 100 grzb) i Adam Kodymowski z KP Delfin Włocławek, oraz Katarzyna Kasprowicz (dwa srebrne medale na 50 i 100 klas, oraz brąz na 100 zm), Izabela Krużyńska, Zuzanna Tomczewska, Adrianna i Alicja Waśkowskie, Marcel Duda I Łukasz Wilk z Klubu Aqua Włocławek.

Informacje w internecie:

q4

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku