Informacja Turystyczna zaprasza w najbliższą sobotę 29 lipca na kolejne spotkanie z cyklu Wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem po Włocławku.


Informacja Turystyczna zaprasza w najbliższą sobotę 29 lipca na kolejne spotkanie z cyklu Wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem po Włocławku. Przewodnik PTTK Pan Krzysztof Cieczkiewicz oprowadzi po Cmentarzu Komunalnym.
Podczas spacerku uczestnicy odwiedzą groby włocławian, którzy na trwale wpisali się w dzieje naszego miasta dzięki aktywnemu udziałowi w życiu politycznym, społecznym, religijnym, kulturalnym i gospodarczym.
Na cmentarzu spoczywają m.in. Ludwik Bauer (burmistrz Włocławka), Zdzisław Arentowicz (poeta, publicysta, działacz społeczny), rodzina Bohmów (właścicieli fabryki cykorii), Hugo Mühsama (przemysłowca, założyciela fabryki maszyn rolniczych), Jerzy Bojańczyk (przemysłowiec, p.o. prezydent miasta ), Izabela Zbiegniewska (pedagog, działaczka społeczna), Stanisław Zagajewski (rzeźbiarz samouk). Będzie to również okazja do zwiedzenia Cerkwi na włocławskiej nekropolii.
Zbiórka o godz. 10:00 przy bramie głównej Cmentarza od strony al. Chopina.
Udział w spacerku jest bezpłatny.

Skip to content